Çözümlerimiz
Kurumsal çözümlerimiz

Güvenlik Çözümleri


                                        

Güvenlik, Internet Ekonomisi'ni olanaklı kılan bir özelliktir ve e-iş stratejilerinin temel bileşenlerinden biri olmak zorundadır. Kuruluş ağı yöneticileri ağlarını daha fazla kullanıcıya ve uygulamaya açtıkça daha büyük riskler alırlar. Organizasyonlar bu riskleri alırken, güvenlik duvarı, Güvenlik Saldırı Algılama Sistemleri ve Sanal Özel Ağ ürünleri e-iş çözümlerinin başarılı ve güvenli kurulumunu sağlamaktadır. Güvenliğin esas amaçlarından biri de kurumlar için kritik olan verilerinin de korunmasıdır. 


Güvenlik Çözümlerimizi iki ana başlık altında topluyoruz:

İletişim Ağı Güvenliği : İletişim ağları üzerinde kimlik sorgulama, çevre güvenliği, güvenli bağlantı modelleri, atak tespiti ve güvenlik politakası yönetimi çözümlerimizi içermektedir

Veri Güvenliği : Kurumların e-posta ve iş uygulamaları üzerindeki verilerin içerik güvenliğinin sağlanması ve viruslerden korunmayı içeren çözümlerimiz içermektedir.       

İletişim Ağı Güvenliği

İletişim Ağ'ların korunmasını sağlamak için her ağın beş alanda güvenlik bileşenlerine sahip olması gerekiyor: 

1. Kimlik Sorgulama, 

2. Çevre Güvenliği, 

3. Güvenli Bağlantı, 

4. Atak Tespiti 

5. Güvenlik politikası yönetimi. 

Kimlik Sorgulama çözümümüzde Erişim Denetim Sunucu'ları kullanılmaktadır. Erişim denetim sunucuları ile ağa bağlanan tüm kullanıcıların kim olduğunu ve ne yetkilerle ağa bağlanabileceğini kontrol altında tutulabilmektedir. Tüm bu işlemlerin tek bir merkezden yapılmasını Erişim Denetim Sunucu'ları sağlamaktadır. 

Çevre Güvenliği'nde geniş bir yelpazede güvenlik duvarı seçenekleri sunuyoruz. Kurumların internet bağlantı noktalarının güvenliği kadar, içeride ortak kaynak olarak kullanılan sunuculara erişiminin de güvenliği de önemlidir. Bu amaçla iş ortaklarımız Cisco Systems ve Computer Associates firmalarının çözümleri ile iletişim ağının hem iç, hem de dış kaynaklı saldırılardan koruyan sistemleri müşterilerimizin kullanımına sunmaktayız. 

Güvenli Bağlantı, lokasyonlar arası Sanal Özel Ağ'lar (VPN) ve Uzaktan Erişim VPN'leri arasındaki Sanal Özel Ağlarla müşterilerimize çözümler sunulmaktadır. 

Atak Tespiti çözümümüzde iletişim ağına yapılan saldırıların tespiti ve bu saldırılaralara karşı interaktif önlemlerin alınmasını sağlayan IDS çözümlerini müşterilerimize sunmaktayız. 

Güvenlik Politikası yönetimi ise iletişim ağı üzerinden haberleşen tüm bileşenlerin birbirleri ile olan ilişkilerin belirlenmesi ve haberleşme standartlarının kullanıcı tarafından doğru ve efektif kullanılmasını sağlamak için müşterilerimizin Güvenlik Politikası Prosedür'lerine sahip olmasını sağlamaktayız.

Veri Güvenliği

Veri güvenliği çözümümüz, kurumların iş uygulamalarını ve e-posta'larını, viruslerden, worm'lardan, spam'lardan ve kötü niyetli içeriklerden koruyan sistemlerden oluşmaktadır. Veri güvenliği çözümlerimiz, kurum içi iş uygulamalarınızın ve e-posta'larına gelen saldırıların tespiti ve bu saldırılara karşı anında aksiyonların alınmasını sağlamaktadır. Bu sayede verilerin negatif bir şekilde etkilenmeden önlem alınmış olmaktadır. 

İçerik Güvenliği Yönetimi 

Bilişim sistemlerin güvenliği son yıllarda büyük ölçüde komplex bir hale gelmiştir. İçerik saldırılarındaki artış, kurumların güvenliğinin sağlanması için içerik güvenliğine sezgisel ve agresif yaklaşımlara ihtiyaç duymaktadır. İstenmeyen e-posta'ların, virüslerin, spamların, kurum kaynakları silebilen ve üretkenliği engelleyen saldırıların engellenmediği sistemlerin güvenli olduğu söylenemez. eTrust Secure Content Manager, organizasyonunuzu tehdit eden içerik güvenliğinin önemli noktalarının güvenliğini sağlamaktadır. 

İçerik Güvenliği Yönetimi ile müşterilerimize sağladığımız çözümler aşağıdaki gibidir: 

E-Posta içerik güvenliği ve anti-spam filtreleme: İstenmeyen içeriklerin olduğu e-posta'ların ve spam e-postalarının filtrelenmesi ile çalışanların verimliliği artırılmaktadır. 

WEB içerik filtreleme ve URL filtreleme: Kurumunuzdan çıkan internet trafiğini ve URL adresleri gözlemlenerek, kurumunuzun tanımlanan iş kuralları dahilinde olan trafiğe izin verilip, diğer trafiğin engellenmesi sağlanmaktadır. Çok amaçlı antivirüs koruma: Virus içeren e-postaların kurumun kendi ağına girmeden "GateWay" üzerinde engellenmesi ile iş uygulama ve e-posta sunucuların viruslerden etkilenmesi önlenmektedir. 

Veri gizliliği gözetimi: Kurumdan yollanan e-posta içeriğinde, tanımlayabileceğiniz anahtar kelimeler ile güvenlik politikaları ve kuralları, kuruma özel bilgilerin dışarıya gönderilmesi engellenebilmektedir. Bu sayede kuruma özel bilgiler ve kanunlarca yasaklanmış içeriklerin kurumdan yollanması engellenmektedir. 

Kötü niyetli yazılımlardan korunma: Java, ActiveX and VBScript gibi belli web siteleri ziyaret edildiğinde otomatik olarak çalışan yazılım kodları ile gelen atakların önlenmesi sağlanmaktadır.

Antivirus 
Kurumların virus'lerden etkilenmelerini engellemek amacı ile, ComputerAsociates firmasının eTrustT Antivirus Eset’in Node32 Antivirus ,Norton Antivirüs , Network Associates ,F-secure Antivirüs ürünlerini müşterilerimize sunmaktayız.